Üniversitemizde 2019 ÖSYS Dikey Geçiş Ek Yerleştirme sonucu eğitim görmeye hak kazanan adaylar, kesin kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak    15-21 Ekim 2019 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na bizzat gelerek kayıtlarını yaptıracaklardır.

 

ÜNİVERSİTEMİZE KESİN KAYIT YAPTIRMAK ÜZERE GELECEK OLAN ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

*    Kesin kayıt zamanı, adayın bizzat kendisi gelerek kayıt yaptırabilir, ancak noterden vekaletname getirildiği takdirde bir başkası adayın yerine de kayıt yaptırabilir.

 

*   Eksik kayıt belgesiyle yapılan başvurular kabul edilmeyecek ve kayıt yapılmayacaktır.

 

* Transkript ve ders içerikleri intibak işlemleri için kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra fakültelere teslim edilecektir.

 

     * Zorunlu yabancı dil hazırlık bölümüne kayıtlanan öğrencilerin yabancı dil muafiyet sınavı için Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurmaları gerekmektedir.

 

 

 

KESİN KAYIT İÇİN GETİRİLMESİ ZORUNLU BELGELER

 

  • Ön Lisans Diplomasının aslı ya da yeni tarihli Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı görülmek suretiyle fotokopisi (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz)  
  • Nüfus Cüzdanının Örneği (Aslı görülmek suretiyle fotokopisi alınacaktır.)

                                                                                       

  • 3 adet 4,5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf  (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.

 

     - Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Programı’na kayıtlanacak adayların, konuşma, işitme ve görme engeli bulunmadığına ilişkin sağlık raporu almaları gerekmektedir.

   - Askerlik Durum Belgesi (1999 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden yeni tarihli olarak alınacak olup, daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmeyecektir.)           ( E Devlet’ten alınan askerlik durum belgeleri de kabul edilecektir.)

 

 

 

 

 

 


egeduyuru@mail.ege.edu.tr
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Tel: 3314
Ziyaretçi Sayısı 3573 Aktif Ziyaretçi Sayısı 1